Innowacje

INNOWACJE PEDAGOGICZNE prowadzone w roku szkolnym 2021/2022

Oddział przedszkolny - Świetliki

Moja przygoda z książkąp. Marta Król

W roku szkolnym 2021/22 w grupie 6 –latków prowadzona jest innowacja pedagogiczna pt. „Moja przygoda z książką” . Jej głównym celem jest wzbogacenie programu o nowe treści i umiejętności związane z rozbudzeniem zainteresowań dzieci literaturą.

Dodatkowym  założeniem projektu jest rozwijanie kontaktu dzieci z książką w taki sposób , aby była to dla nich przygoda, która pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni i stanowi radość dzieciństwa.

Klasa II c

Poznanie kultury i kuchni innych krajów, jako klucz do sukcesu w nauce języka angielskiego.

– p. Jolanta Grochowina i p. Magdalena Folwarska

Realizacja programu innowacyjnego pt. „Poznanie kultury i kuchni innych krajów, jako klucz do sukcesu w nauce języka angielskiego” wprowadza dzieci w świat języka angielskiego dając podstawy kompetencji językowej i komunikacyjnej, umożliwiającej porozumiewanie się w języku angielskim z naciskiem na umiejętność rozumienia ze słuchu oraz mówienia.

Głównym celem niniejszej innowacji jest wskazanie uczniom potrzeby posługiwania się językiem obcym w niestandardowych sytuacjach jak również kształtowanie nawyków zdrowego żywienia.

Klasa III c

Apetyt na książkę - p. Marta Struk

Innowacja pedagogiczna „Apetyt na książkę” składa się z działań skierowanych do uczniów klasy 3C.

Wychowanie dzieci na czytelników jest dzisiaj, w dobie społeczeństwa informacyjnego, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby.

Innowacja będzie realizowana podczas lekcji języka polskiego we współpracy z bibliotekarzem i środowiskiem lokalnym oraz innymi uczniami naszej szkoły.

Główny cel projektu to budowanie nawyków czytelniczych i rozwijanie zamiłowania do literatury, zaktywizowanie do twórczego wysiłku i integrowanie społeczności szkolnej. Podjęte działania mają na celu: wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką, polubienie przez dzieci czytania, rozwijanie wyobraźni oraz wskazywanie uczniom piękna i wartości książek, zachęcenie do twórczości literackiej.

Data dodania: 2021-10-05 10:06:53
Data edycji: 2022-01-14 09:28:44