Szkoła Podstawowa nr 195 serdecznie zaprasza mieszkanców do korzystania z boiska szkolnego. Kliknij po więcej szczegółów.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Innowacje

INNOWACJE PEDAGOGICZNE prowadzone w roku szkolnym 2021/2022

 

Oddział przedszkolny - Świetliki

Moja przygoda z książkąp. Marta Król

W roku szkolnym 2021/22 w grupie 6 –latków prowadzona jest innowacja pedagogiczna pt. „Moja przygoda z książką” . Jej głównym celem jest wzbogacenie programu o nowe treści i umiejętności związane z rozbudzeniem zainteresowań dzieci literaturą.

Dodatkowym  założeniem projektu jest rozwijanie kontaktu dzieci z książką w taki sposób , aby była to dla nich przygoda, która pozytywnie wpływa na rozwój wyobraźni i stanowi radość dzieciństwa.

 

Klasa II c

Poznanie kultury i kuchni innych krajów, jako klucz do sukcesu w nauce języka angielskiego.

– p. Jolanta Grochowina i p. Magdalena Folwarska

Realizacja programu innowacyjnego pt. „Poznanie kultury i kuchni innych krajów, jako klucz do sukcesu w nauce języka angielskiego” wprowadza dzieci w świat języka angielskiego dając podstawy kompetencji językowej i komunikacyjnej, umożliwiającej porozumiewanie się w języku angielskim z naciskiem na umiejętność rozumienia ze słuchu oraz mówienia.

Głównym celem niniejszej innowacji jest wskazanie uczniom potrzeby posługiwania się językiem obcym w niestandardowych sytuacjach jak również kształtowanie nawyków zdrowego żywienia.

 

Klasa III c

Apetyt na książkę - p. Marta Struk

Innowacja pedagogiczna „Apetyt na książkę” składa się z działań skierowanych do uczniów klasy 3C.

Wychowanie dzieci na czytelników jest dzisiaj, w dobie społeczeństwa informacyjnego, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby.

Innowacja będzie realizowana podczas lekcji języka polskiego we współpracy z bibliotekarzem i środowiskiem lokalnym oraz innymi uczniami naszej szkoły.

Główny cel projektu to budowanie nawyków czytelniczych i rozwijanie zamiłowania do literatury, zaktywizowanie do twórczego wysiłku i integrowanie społeczności szkolnej. Podjęte działania mają na celu: wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką, polubienie przez dzieci czytania, rozwijanie wyobraźni oraz wskazywanie uczniom piękna i wartości książek, zachęcenie do twórczości literackiej.

Data dodania: 2021-10-05 10:06:53
Data edycji: 2022-01-14 09:28:44
Ilość wyświetleń: 822

WAŻNE INFORMACJE

Odwołanie obiadu
Więcej informacji

SPORT W NASZEJ SZKOLE

I miejsce na ogólnopolskim turnieju tenisa stołowego
Więcej informacji

Kalendarz

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż."

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej