Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I

Biblioteka szkolna zaprasza

w poniedziałek, wtorek, środę, piątek w godzinach 8.00 - 14.00, a w czwartek w godzinach  8.30 - 14.00.

W bibliotece możesz wypożyczyć książki, przygotować się do lekcji, przejrzeć czasopisma, znaleźć potrzebne informacje.

Biblioteka gromadzi zbiory dla uczniów i nauczycieli, oferujemy prawie 18 tysięcy woluminów z literatury pięknej i popularnonaukowej.

Biblioteka przygotowuje aktualne wystawki propagujące czytelnictwo oraz ważne rocznice literackie i historyczne.

Biblioteka szkolna prowadzi zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej.

Biblioteka organizuje konkursy, w których może uczestniczyć każdy uczeń:

• plastyczne (Miś, Mój patron);
  • recytatorskie (Warszawska Syrenka, Witaj, majowa jutrzenko);
  • literackie (Czy znasz patrona ?, Wiersz o patronie);
  • czytelnicze (Jaka to bajka?, Wiem wszystko);

Wraz z Wolontariatem organizujemy przedstawienia dla młodszych uczniów np. Królewna Śnieżka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Dzień Pluszowego Misia.

Biblioteka bierze udział w wielu akcjach charytatywnych np.: zbiórce nakrętek i makulatury dla Żoliborskiego Stowarzyszenia Dom-Rodzina-Człowiek, zbiórce darów dla domów dziecka, czy Polaków mieszkających na Białorusi, zbiórce karmy dla zwierząt z warszawskich schronisk.

We współpracy z Wolontariatem Szkolnym uczestniczymy w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Jeżeli nie umiesz odrobić lekcji to również przyjdź!

Z chęcią pomożemy!

Bibliotekarz: p. Ksenia Dąbrzalska