Szkoła Podstawowa nr 195 serdecznie zaprasza mieszkanców do korzystania z boiska szkolnego. Kliknij po więcej szczegółów.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Debata o wolontariacie

Debata o  wolontariacie

W dniu  27 listopada wolontariusze z klas 6b, 7ab i 8a uczestniczyli w debacie zorganizowanej w filii Wawerskiego Centrum Kultury w Marysinie. Teza: Wolontariat to bezinteresowna pomoc innym. Koordynatorem projektu realizowanego w WCK  również w zeszłym roku, jest p. Ewa Adrearczyk. Uczniowie podzieleni zostali na dwie grupy: 

Propozycja: Wolontariat to bezinteresowna pomoc innym oraz Opozycja: Wolontariat to nie tylko bezinteresowna pomoc innym. Każda grupa w ściśle określonym czasie przedstawiła swoje argumenty za przyjętą tezą, a następnie odpowiadała na zadawane przez publiczność pytania. Pełniąca rolę Marszałkini  Debaty Zuzanna z kl. 8a sprawnie zarządzała porządkiem debaty: udzielała głosu, zapraszała do stawiania pytań i rozpoczęcia obrad nad daną kwestią.  Na podkreślenie zasługuje doskonałe przygotowanie merytoryczne i językowe debatujących.  Podawane przykłady pochodziły nie tylko z życia szkolnego, ale i z telewizji i prasy. Dynamiki spotkaniu dodawał fakt, że widzowie mogli zmienić swoje miejsca w miarę krystalizowania się ich opinii. Na zakończenie publiczność oceniła obydwie grupy , przyznając im maksymalnie po 3 punkty. Osiągnięto remis, który świadczy o mocnym przygotowaniu obydwu stron.

  P. Ewa Adrearczyk zakończyła debatę swoimi przemyśleniami , stwierdzając, że wolontariat buduje społeczeństwo, oznacza bycie z człowiekiem biednym, słabym, któremu trzeba się poświęcić.  I tą właśnie zdolnością do poświęcania się człowiek wyróżnia się  wśród innych "żywych stworzeń". 

Data dodania: 2023-12-05 17:47:53
Data edycji: 2023-12-05 17:53:36
Ilość wyświetleń: 163

WAŻNE INFORMACJE

Odwołanie obiadu
Więcej informacji

SPORT W NASZEJ SZKOLE

I miejsce na ogólnopolskim turnieju tenisa stołowego
Więcej informacji

Kalendarz

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż."

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej