Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętniający prawie 22 tysiące polskich obywateli – jeńców wojennych, więzionych w radzieckich obozach, zamordowanych przez Sowietów wiosną 1940 roku w ramach zaplanowanej bezwzględnej akcji eksterminacji polskich elit. Byli wśród nich m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy i uczeni.  Uczniowie naszej szkoły oddali hołd pomordowanym. Złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą pamiątkową śp. Wilhelma Rautszko - oficera Policji zastrzelonego w Twerze w 1940 r. przez NKWD. Minutą ciszy uczcili wszystkich poległych  pod Dębem Pamięci, który z inicjatywy szkoły został posadzony obok tablicy, w ramach akcji „Katyń… Ocalić od zapomnienia”.  Drzewko jako „żywy pomnik”, stale przypomina prawdę o okrutnej zbrodni i przywraca pamięć o jej ofiarach.

Cześć Ich Pamięci!

Data dodania: 2024-04-12 08:27:18