Energa Hutnik Koszykówka Wicemistrzem Polski U17M

W Finałowym Turnieju Mistrzostw Polski Juniorów, który odbył się w Zielonej Górze w dniach 29.04-03.05.2022 ekipa Hutnika wywalczyła Wicemistrzostwo Polski, a tym samym stała się drugą siłą w Polsce w kategorii juniorów.

Drużyna pod wodzą trenera Marka Olesiewicza pracowała na ten sukces od 2013 roku regularnie trenując w Wawrze na hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 195 na ul. Króla Maciusia 5.

Już w roku 2019 zaznaczyła swoje miejsce w elicie najlepszych drużyn w Polsce zajmując na Mistrzostwach Polski w Żarach 5. miejsce w kraju w kategorii młodzików. Od tamtej pory ciężka praca chłopców i sztabu trenerskiego została zauważona przez trenerów Kadry Narodowej i dwóch zawodników zostało powołanych do Reprezentacji Polski 5x5 (Jakub Osiński i Jakub Szumert) oraz trzech do Reprezentacji Polski 3x3 (Szymon Soszyński, Jakub Szumert i Jakub Osiński).

Gratulujemy!

Data dodania: 2022-05-10 19:54:50