Europejski Dzień Języków Obcych - Szkoła Podstawowa nr 195 im. Króla Maciusia I Szkoła Podstawowa nr 195 serdecznie zaprasza mieszkanców do korzystania z boiska szkolnego. Kliknij po więcej szczegółów.

Europejski Dzień Języków Obcych

W dniach 26. - 29.09. 2023 w naszej szkole odbyÅ‚y siÄ™ lekcje  Europejskiego Dnia JÄ™zyków Obcych.

Na lekcjach jÄ™zyków obcych uczniowie mieli okazjÄ™ gromadzić wiedzÄ™ na temat krajów Europy, uczestniczyli w interaktywnych quizach i zabawach  jÄ™zykowych, a także próbowali odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego warto uczyć siÄ™ jÄ™zyków obcych? ”

Podczas zajęć uczniowie przygotowali prezentacje o różnych jÄ™zykowych ciekawostkach, zaprezentowali wÅ‚asnorÄ™cznie wykonane kaligramy, czyli  graficzne ukÅ‚ady sÅ‚ów oddajÄ…ce ksztaÅ‚t przedmiotu zwiÄ…zanego z ich treÅ›ciÄ…. Tematem  kaligramu byÅ‚y zabytki i sÅ‚ynne budowle Europy.

W klasach edukacji wczesnoszkolnej również nie zabrakÅ‚o  ciekawych pomysÅ‚ów:  papierowy Å‚aÅ„cuch flag i powitaÅ„ w danym europejskim jÄ™zyku, liczenie w zakresie 1-10 w różnych jÄ™zykach, przygotowanie plakatów o Londynie.

Najciekawsza okazaÅ‚a siÄ™ zabawa w detektywów z kodami QR, które można byÅ‚o zeskanować z plansz umieszczonych w różnych miejscach szkoÅ‚y.

Obchody Dnia JÄ™zyków Obcych  okazaÅ‚y siÄ™ być nie tylko edukacyjne, ale też peÅ‚ne zabawy.

ZespóÅ‚ JÄ™zyków Obcych

Data dodania: 2023-10-02 16:18:03
Data edycji: 2023-10-02 16:20:01

"Dziecko chce być dobre. JeÅ›li nie umie – naucz, jeÅ›li nie wie – wytÅ‚umacz, jeÅ›li nie może – pomóż."