Uczniowska debata na temat Praw Dziecka

28 listopada delegacje uczniów szkół wawerskich wzięły udział w drugiej części spotkania dotyczącego Praw Dziecka.  Spotkanie miało charakter posiedzenia sesji Rady Dzielnicy Wawer i odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu,  w obecności Burmistrza Dzielnicy Wawer Pana Norberta Szczepańskiego, Wiceprzewodniczącej Rady Dzielnicy - Joanny Buczyńskiej, zastępców burmistrza oraz przedstawicieli poszczególnych wydziałów Urzędu. Uczestnicy podzieleni na grupy, przypomnieli swoje postulaty i podzielili się  uwagami na  temat sytuacji panującej w szkole. Mieli również propozycje  dotyczące takich kwestii jak: szerokość chodników,  oświetlenie ulic,  ilość i dostępność placów zabaw, w tym dla osób niepełnosprawnych.  Naszą szkołę reprezentowała Amelia Tomaszewska z klasy 3a. Wizyta w urzędzie dała młodzieży niesamowitą możliwość przećwiczenia umiejętności przemawiania publicznie, wyjaśniania  i  wnioskowania. Odwiedzających Urząd wita specjalnie przygotowana wystawa prac na temat "Praw Dziecka",  eksponowana na fasadzie budynku.

Data dodania: 2022-11-28 23:34:10
Data edycji: 2022-11-29 19:07:36