Uroczystości patriotyczne zorganizowane przez Warszawską Solidarność oświatową

W dniu  17.09 poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości patriotycznej zorganizowanej przez Warszawską Solidarność oświatową. Uroczystość odbyła się o godz. 12.00 przy Pomniku Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w 85 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę. 17 września 1939 r. o godzinie 5 rano Armia Czerwona przekroczyła wschodnią granicę Rzeczpospolitej. Po napaści władze sowieckie aresztowały ponad 200 tys. Polaków: oficerów, policjantów, ziemian, urzędników państwowych i przedstawicieli inteligenckich zawodów,   prawie 22,5 tys. z nich zamordowano, miejsca  pochówku ponad 7 tys. z nich do dziś nie są znane. Masowe wywózki na Syberię objęły około 1 mln 350 tys. Polaków.  Podczas uroczystości oddano hołd poległym i pomordowanym na wschodzie, złożono wiązanki i zapalono znicze. Dla uczniów była to piękna lekcja historii naszego państwa.

Data dodania: 2024-09-19 22:22:01
Data edycji: 2024-09-19 22:25:17