Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego

Szanowni Państwo,

w najbliższą sobotę rusza Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego - akcja promująca zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Od 16 do 23 marca w Warszawie odbędą się otwarte wydarzenia, które będą dotyczyć najczęstszych problemów zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Akcja skierowana jest do rodziców i opiekunów, nauczycieli oraz do młodzieży.

Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

• Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem.
  • Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży.
  • Depresja i lęk.
  • Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole.
  • Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia.
  • Wczesne rozpoznawanie i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

Pełny harmonogram wydarzeń Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego znajdziecie Państwo pod linkiem:
Data dodania: 2024-03-13 17:43:46
Data edycji: 2024-03-13 17:47:17