Szkoła Podstawowa nr 195 serdecznie zaprasza mieszkanców do korzystania z boiska szkolnego. Kliknij po więcej szczegółów.
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Ważne komunikaty

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – tel. 800 12 12 12

od pn. do pt. – godz. 8.15.-20.00
 

Ogólnopolski Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży –  tel. 116 111   

od pn. do pt. - godz. 12.00-20.00

 

Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci — infolinia

 

Nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku? W szkole, w której jesteś nauczycielem dochodzi do agresji i przemocy? Zadzwoń na infolinię „Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci”.

Informacja o usłudze

Kto może zadzwonić

Każdy rodzic lub nauczyciel, który chce porozmawiać o problemach dzieci, na przykład o:

  • agresji i przemocy w szkole lub w domu,
  • cyberprzemocy i zagrożeniach związanych z nowymi technologiami,
  • wykorzystywaniu seksualnym,
  • narkotykach,
  • uzależnieniach,
  • zaburzeniach odżywiania,
  • depresji i myślach samobójczych.

 

Kim są konsultanci

To pracownicy Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), psycholodzy i pedagodzy oraz studenci ostatnich lat psychologii i pedagogiki.

 

Pod jaki numer dzwonić

800 100 100 — konsultanci odpowiedzą na twoje pytania, pomogą znaleźć rozwiązanie problemu w sprawie bezpieczeństwa dzieci, powiedzą, jakie kroki prawne można albo trzeba wykonać.

Mogą też od razu zainterweniować, na przykład skontaktować się z policją, ośrodkiem pomocy społecznej czy odpowiednim specjalistą.

800 100 100 to nie jest numer ratunkowy. Jeśli twoja sprawa wymaga natychmiastowej interwencji policji, pogotowia albo straży pożarnej — zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Jeśli nie chcesz rozmawiać przez telefon, możesz napisać e-mail na adres: pomoc@800100100.pl.

 

Kiedy dzwonić

Od poniedziałku do piątku, od 12.00 do 18.00.

 

Ile zapłacisz

Usługa jest bezpłatna.

 

Dodatkowe informacje

Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat bezpieczeństwa dzieci — skorzystaj z portalu www.800100100.pl

 

 

BEZPŁATNE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO DLA DOROSŁYCH OBCOKRAJOWCÓW

 

  1. Fundacja Nasz Wybór wspólnie z Fundacją Ocalenie prowadzą bezpłatne kursy języka polskiego w Ukraińskim  Domu oraz w siedzibie Fundacji Ocalenie. Osoby, które chcą zapisać się na kurs powinny zrobić test w celu właściwego określenia poziomu. Zajęcia odbywają się w dni powszednie wieczorem, co daje możliwość podjęcia nauki osobom, które pracuję w dzień.

Ukraiński Dom – Zamenhofa 1, tel.: +48 22 258 40 18; biuro@ukrainskidom.pl

Fundacja Ocalenie – Krucza 6/14A,  tel.: +48 22 828 04 50, polski@fundacjaocalenie.org.pl

  1. Fundacja Instytut Innowacji prowadzi bezpłatny kurs języka polskiego w ramach projektu „Trzy modele wspierania cudzoziemców w Polsce”. Celem projektu jest podwyższenie konkurencyjności migrantów na polskim rynku pracy, dlatego w pakiecie z językiem polskim można zapisać się na angielski, a także na zajęcia z marketingu oraz technik PR. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, po 180 minut, w zależności od potrzeb oraz możliwości grupy.

          ul.Miedziana 11,lok. 4, tel.: +48 22 654-64-35; ii@ii.org.pl

  1. Fundacja dla Somalii proponuje kursy języka polskiego dla wszystkich grup wiekowych. Przed rozpoczęciem kursu odbywa się rozmowa z koordynatorem, w celu określenia poziomu opanowania języka. Kursy są przystosowane do potrzeb pracujących. Rejestracja odbywa się za pomocą elektronicznego formularza na stronie internetowej Fundacji.
  1. Bracka 18/63, +48 22 658 04 87; biuro@fds.org.pl, fds.org.pl
  1. Portal PortEuropa prowadzi bezpłatny kurs on-line języka polskiego dla Ukraińców. Jedyny wymóg uczestnictwa to podanie adresu swojej poczty elektronicznej, na którą co kilka dni będziecie otrzymywać powiadomienia z informacją o temacie, wskazówki, nowe słowa, gramatykę, teksty do czytania.

Szczegółowa informacja na www.porteuropa.eu

  1. Fundacja Rozwoju Oprócz Granic

Nabór na kursy języka polskiego i angielskiego w Fundacji Rozwoju Oprócz Granic odbywa się telefonicznie – +48 22 403 78 72 та 517 459 418.

Poczta elektroniczna: jezyki@frog.org.pl, ul. Mazowiecka 12/24, 00-048 Warszawa.

  1. W szkole Edu & More w centrum Warszawy, od stycznia do czerwca, odbywają się bezpłatne kursy języka polskiego dla obcokrajowców. Lekcje prowadzą uczestnicy studiów podyplomowych "Glottodydaktyka. Nauczanie języka polskiego jako obcego" w IBL PAN pod okiem metodyków.
  1. Nowogrodzka 44/ telefon 22 622 14 41
  1. Centrum Wielokulturowe w Warszawie – bezpłatne kursy jęz. Polskiego dla obcokrajowców, e-mail: said@cww.waw.pl lub przez telefon: (+ 48) 226481111, koordynator lektoratów – Saidali Ashurov.

 

 

ZAPRASZAMY DZIECI DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH „JA I ŚWIAT UCZUĆ”

 

Warsztaty psychoedukacyjne przeznaczone są dla dzieci w  wieku 6 – 8 lat. Celem zajęć jest rozwój umiejętności rozpoznawania, nazywania  i konstruktywnego wyrażania  uczuć oraz uwrażliwienie na uczucia innych. Dzięki tej zdolności ułatwiamy dzieciom radzenie sobie z emocjami w trudnych sytuacjach i  zapobiegamy agresywnym i destrukcyjnym zachowaniom.

Zakres tematyczny zajęć:

– rozpoznawanie  i nazywanie emocji u siebie i innych

– nauka dostrzegania zależności między myślami, uczuciami i działaniami

– uczenie się konstruktywnego sposobu wyrażania i kontrolowania uczuć

– rozwijanie  empatycznej i współczującej postawy wobec innych

– ćwiczenie umiejętności efektywnej komunikacji

– nauka odpowiedzialności za własne decyzje i działania.


Metody pracy:  „ burza mózgów”, „rysunkowe i słowne mapy myśli”, elementy bajkoterapii, muzykoterapii, (praca z instrumentami muzycznymi, nauka uważności i technik relaksacyjnych), pracy z pacynką, zabaw ruchowych i wykorzystanie środków plastycznych (kredki, papier kolorowy)

Spotkania będą odbywać się w siedzibie KOPD, we wtorki w godzinach 17:00 – 18.30, w okresie od 25 września do 13 listopada 2018 roku i prowadzone będą przez muzykoterapeutkę i psychologa.

 Zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny w celu umówienia indywidualnej konsultacji rodzica przed rozpoczęciem zajęć.  Odbycie konsultacji jest niezbędnym warunkiem przyjęcia na zajęcia. Zajęcia nie mają charakteru terapeutycznego. Zapraszamy dzieci bez wskazań terapeutycznych.

Kontakt: (0-22) 626-94-19

Komitet Ochrony Praw Dziecka, ul. Oleandrów 6, III piętro, Warszawa.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Trudności emocjonalne – warsztat dla dzieci w wieku 7 – 9 lat

 

Głównym celem zajęć jest rozwój umiejętności rozpoznawania, nazywania i konstruktywnego wyrażania uczuć. Dzięki tej zdolności ułatwiamy dzieciom radzenie sobie z emocjami w trudnych sytuacjach. Program zajęć ma na celu zwiększenie świadomości dzieci na temat ich własnych stanów emocjonalnych i uwrażliwienie je na uczucia innych.

 

Zajęcia kierujemy do dzieci, które nie radzą sobie z emocjami i doświadczają różnych trudności w szkole, w relacjach z rówieśnikami lub są w trudnej sytuacji rodzinnej.

 

Zarys tematyczny:

  1. Rozpoznawanie emocji i sposoby radzenia sobie z nimi
  2. Rozwijanie wiary we własne siły i umiejętności
  3. Rozwijanie poczucia własnej wartości
  4. Ćwiczenie porozumiewania się bez agresji
  5. Nawiązywania właściwych relacji z rówieśnikami, naukę współpracy w grupie.
  6. Pomoc dzieciom w rozwiązywaniu ich problemów

Będziemy pracować poprzez zabawę, ćwiczenia ruchowe, prace plastyczne, czytanie baśni, naukę relaksacji. Powyższe założenia będą realizowane podczas omawiania bieżących wydarzeń wnoszonych rzez dzieci a także w scenkach odgrywanych przez grupę. Chcemy wprowadzić proste techniki relaksacyjne i wyciszające, zachęcić do współpracy i wspierać dzieci w rozwiązywaniu konfliktów w asertywny sposób. Mamy nadzieję, że będzie to dobry, twórczy warsztat, dający im wsparcie i siłę.

 

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia indywidualnej konsultacji psychologicznej przed rozpoczęciem warsztatu.

Odbycie konsultacji jest niezbędnym warunkiem udziału w warsztacie.

 

Termin:
01.10.2018 – 17.12.2018  (poniedziałki) w godzinach 17.00 – 18.30 (12 spotkań)Kontakt:
tel. (0-22) 626-94-19, Komitet Ochrony Praw Dziecka, ul. Oleandrów 6 (III piętro), Warszawa.

 

Udział w warsztacie jest bezpłatny! UWAGA: liczba miejsc ograniczona!

 

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?

 

800 060 800         Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego - dopalacze

Możemy tu uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy, a także o możliwościach leczenia. Infolinia jest przeznaczona również dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Można tu zgłaszać też informacje o osobach rozpowszechniających te substancje.

 

116 111         Telefon Zaufania dla Dzieci i młodzieży

Ten numer przeznaczony jest dla młodzieży i dzieci potrzebujących wsparcia, opieki i ochrony. Można porozmawiać o  sprawach ważnych, ale także uzyskać inne formy pomocy w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.

 

800 100 100         Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

Powyższy numer to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia  i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z  problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem pomoc@800100100.pl 

 

800 12 12 12        Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na różne tematy związane z bezpieczeństwem mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

 

112       Numer alarmowy działający na terenie całej Unii Europejskiej

(Źródło: MSW)

 

 

Zażywanie "dopalaczy" niesie za sobą realne zagrożenie

 

Szukasz pomocy? Szukasz informacji?  Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii:

www.dopalaczeinfo.pl (strona informacyjna)

www.kbpn.gov.pl/portal?id=826682 (przykładowy scenariusz spotkania z rodzicami)

Dodatkowe informacje można także uzyskać w antynarkotykowym telefonie zaufania pod numerem 801 199 990, czynnym codziennie w godz. 16 – 21

www.kbpn.gov.pl/portal?id=112271 (poradnik dla rodziców)

Dz.U. 2005 nr 179 poz. 1485

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20051791485

 

Chcecie wiedzieć więcej o dopalaczach? Zapraszamy do szkolnej biblioteki.

 

 

STOP CYBERPRZEMOCY

 

Co robić w sytuacji cyberprzemocy?

- nie odpowiadać na zaczepki w Sieci.

- zachowywać dowody przemocy (zachowywanie SMS-ów, e-maili, wiadomości z komunikatora)

- informować rodziców

- informować nauczycieli

- szukać pomocy u konsultantów Helpline.org.pl.

Bezpłatny kontakt za pomocą:

- komunikatora na stronie www.helpline.org.pl,

- telefonu 0800 -100 -100,

- poczty e-mail: helpline@helpline.org.pl,

 

 

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

 

Prawo_o_ruchu_drogowym.pdf

 

 

Tutaj możesz także uzyskać pomoc:

 

Komisariat Policji Warszawa-Wawer

 

Mrówcza 210
04-697 Warszawa Wawer
tel.: 22-603-23-01
fax.: (0-22) 603-69-91

 

http://pragapd.policja.waw.pl/r7/komisariaty/komisariat-policji-wars-1/nasi-dzielnicowi/66804,Wykaz-ulic-dzielnicy-Wawer.html

Data dodania: 2021-10-04 15:26:11
Ilość wyświetleń: 358

WAŻNE INFORMACJE

Odwołanie obiadu
Więcej informacji

SPORT W NASZEJ SZKOLE

I miejsce na ogólnopolskim turnieju tenisa stołowego
Więcej informacji

Kalendarz

"Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż."

Janusz Korczak
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej