Wycieczka klas 3a i 3b

Sezon wycieczek w pełni. Klasy III a i III b wybrały się do... Paryża. Nie chodzi tu jednak o stolicę Francji lecz położoną 70 km od Warszawy leśniczówkę o tak wdzięcznej nazwie. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach. Wypiekali własnoręcznie przygotowane podpłomyki, uczestniczyli w konkursie, w którym wytwarzali masło, Pozyskiwali mąkę z różnych rodzajów zbóż. Już nie obce są im pojęcia takie jak: żarna, cep czy kierzanka. Po trudach wytwarzania jadła udali się na spacer z p. leśnikiem. dzieci wykazały się ogromną znajomością tajników lasu. Pan leśnik był pod wrażeniem Ich rozległej wiedzy. Potem odwiedzili mini zoo. Największą popularnością cieszyły się kucyki. Na zakończenie wycieczkowicze posilili się kiełbaskami z grilla i pieczonymi ziemniaczkami. W drodze powrotnej p. przewodnik opowiadała o ciekawych miejscach, które mijaliśmy. Wycieczka była bardzo udana. Poczuliśmy, że wakacje tuż, tuż. Ahoj PRZYGODO!

Data dodania: 2022-06-12 13:08:48
Data edycji: 2022-06-12 13:10:10