Bezpiecznie w internecie !

Wkrótce wakacje, dużo wolnego czasu, przygód ale... pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, również podczas korzystania z internetu. Oto zasady w pigułce.

1)Chroń swoją prywatność!

Nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu czy adres domowy.

Jeśli publikujesz w sieci swoje zdjęcia, zadbaj, by widzieli je tylko Twoi znajomi. Nie umieszczaj w sieci zdjęć, które mogą Ci zaszkodzić dziś lub za jakiś czas.

2)Mów, jeśli coś jest nie tak!

Jeśli coś  Cię zaniepokoi  lub wystraszy, to powiedz  o tym osobie dorosłej .

3) Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

Nigdy nie wolno  zaufać komuś poznanemu w internecie. Nie spotykaj się z osobami poznanymi w sieci. O propozycjach takich spotkań koniecznie informuj rodziców.

4)Szanuj innych w sieci!

Pamiętaj o szacunku w stosunku do poznanych  osób w sieci.  Wyrażaj swoje zdanie, ale nie  obrażaj nikogo. Nie reaguj agresją na agresję.

5)Korzystaj z umiarem z internetu!

Długie korzystanie z komputera lub innego urządzenia  może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i pogorszyć kontakty ze znajomymi.

Źródło: https://sieciaki.pl/warto-wiedziec/zasady-bezpieczenstwa

Data dodania: 2023-05-11 17:19:01